Share42 - social sharing buttons (7.x-2.0-beta1) - en to ru translation catalogue (29 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Edit
ru: Редактировать

en: None
ru: Нет

en: Update
ru: Обновить

en: Original image
ru: Оригинальное изображение

en: Introduction
ru: Введение

en: Installation
ru: Установка

en: Image field
ru: Поле изображения

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: None (original image)
ru: Нет (оригинальное изображение)

en: Format settings:
ru: Настройки формата:

en: Image style: @style
ru: Стиль изображения: @style

en: Integration of social sharing buttons script from http://share42.com.
ru: Интеграция скрипта социальных кнопок от http://share42.com.

en: Share42 - social sharing buttons block
ru: Share42 - блок социльных кнопок

en: Offset without scroll
ru: Отступ без полосы прокрутки

en: Distance from the top of the page to the "sticky" panel (in pixels).
ru: Расстояние от верха страницы до "прилипшей" панели (в пикселях).

en: Offset with scroll
ru: Отступ с полосой прокрутки

en: Distance from the top of the visible area of ​​the page to the floating panel (in pixels).
ru: Расстояние от верха видимой части страницы до плавающей панели (в пикселях).

en: Horizontal margin
ru: Отступ по горизонтали

en: Horizontal displacement of the panel. If you want to move it to the left, for example, by 70 pixels, set the value to "-70", but if you want to move it to the right, for example, by 50 pixels, set this value to "50".
ru: Смещение панели по горизонтали. Если вы хотите подвинуть её налево, например, на 70 пикселей, поставьте значение "-70", а если вы хотите подвинуть её направо, например, на 50 пикселей, поставьте значение "50".

en: Share42 library is missing.
ru: Отсутствует библиотека Share42.

en: Share42 library
ru: Библиотека Share42

en: Share42 library is missing
ru: Отсутствует библиотека Share42

en: Choose image field to use as image to share.
ru: Выберите поле типа изображение для использования в качестве картинки для Яндекс.Поделиться.

en: Image field to share: @field
ru: Картинка для Яндекс.Поделиться: @field

en: Text to share. This field supports tokens.
ru: Текст для Яндекс.Поделиться. Это поле поддерживает токены.

en: Text to share: @description
ru: Текст для Яндекс.Поделиться: @description
