Share42 - social sharing buttons (7.x-2.0-beta1) - en to uk translation catalogue (29 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: Update
uk: Оновити

en: Original image
uk: Оригінальне зображення

en: Introduction
uk: Вступ

en: Installation
uk: Встановлення

en: Image field
uk: Поле зображення

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Format settings:
uk: Налаштування формату:

en: Image style: @style
uk: Стиль зображення: @style

en: Integration of social sharing buttons script from http://share42.com.
uk: Інтеграція скрипта соціальних кнопок від http://share42.com.

en: Share42 - social sharing buttons block
uk: Share42 - блок соціальних кнопок

en: Offset without scroll
uk: Відступ без смуги прокручування

en: Distance from the top of the page to the "sticky" panel (in pixels).
uk: Відстань від верху сторінки до "прикріпленої" панелі (в пікселях).

en: Offset with scroll
uk: Відступ з смугою прокручування

en: Distance from the top of the visible area of ​​the page to the floating panel (in pixels).
uk: Відстань від верху видимої частини сторінки до рухомої панелі (в пікселях).

en: Horizontal margin
uk: Відступ по горизонталі

en: Horizontal displacement of the panel. If you want to move it to the left, for example, by 70 pixels, set the value to "-70", but if you want to move it to the right, for example, by 50 pixels, set this value to "50".
uk: Зсув панелі по горизонталі. Якщо ви хочете посунути її ліворуч, наприклад, на 70 пікселів, поставте значення "-70", а якщо ви хочете посунути її праворуч, наприклад, на 50 пікселів, поставте значення "50".

en: Share42 library is missing.
uk: Відсутня бібліотека Share42.

en: Share42 library
uk: Бібліотека Share42

en: Share42 library is missing
uk: Відсутня бібліотека Share42

en: Choose image field to use as image to share.
uk: Оберіть поле, зображення з якого буде використовуватися для поширення.

en: Image field to share: @field
uk: Поле зображення для поширення: @field

en: Text to share. This field supports tokens.
uk: Текст для поширення. Це поле підтримує замінники.

en: Text to share: @description
uk: Текст для поширення: @description
