Share light (7.x-2.6) - en to da translation catalogue (36 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Subject
da: Emne

en: Email settings
da: Indstillinger for e-mail

en: Message
da: Meddelelse

en: Block settings
da: Blokindstillinger

en: Weight
da: Vægt

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Email
da: E-mail

en: Footer
da: Sidefod

en: Recipients
da: Modtagere

en: Share
da: Del

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: Share this page
da: Del denne side

en: Your Email
da: Din e-mail-adresse

en: Send To
da: Send til

en: Your Email address is invalid.
da: Din e-mail adresse er ugyldig.

en: Message Body
da: Besked

en: Send Message
da: Send besked

en: You must enter a subject.
da: Du skal indtaste et emne.

en: You must enter a message.
da: Du skal indtaste en besked.

en: You can't send more than !number messages per hour. Please try again later.
da: Du kan højst videresende !number sider pr. time. Prøv igen senere.

en: This text appears if a user exceeds the flood control limit.  The value of the flood control limit setting will appear in place of !number in the message presented to users
da: Denne tekst vises hvis brugeren overskrider grænseværdien. Den valgte grænseværdi indsættes i stedet for !number i beskeden, som vises til brugeren.

en: Forward Instructions
da: Instruktioner

en: Title to display above the Forward page form
da: Vises over vidersend-formularen

en: Forward this page to a friend
da: Send siden til en ven

en: Header injection attempt detected.  Do not enter line feed characters into the from field!
da: Forsøg på header-injektion opdaget. Du skal ikke indtaste linjeskift i fra-feltet!

en: You did not enter any recipients.
da: Du har ikke indtastet nogen modtagere.

en: One of your Recipient addresses is invalid:
da: En af modtageradresserne er udgyldig:

en: Message from Sender
da: Besked fra afsender

en: Flood control limit
da: Begræns brug

en: Flood control error
da: Fejlmeddelelse

en: Enter multiple addresses on separate lines or separate them with commas.
da: Indtast adresser på separate linjer eller adskil dem med kommaer.

en: Sender name
da: Afsendernavn

en: Redirect path
da: Omdirigér sti
