Share Selection (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Group
fr: Groupe

en: Content types
fr: Types de contenu

en: Weight
fr: Poids

en: Paths
fr: Chemins

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: API Key
fr: Clé d'API

en: Other
fr: Autre

en: General Settings
fr: Paramètres globaux

en: Image and text
fr: Image et texte

en: Show
fr: Afficher

en: Replacement tokens
fr: Jetons (<em>tokens</em>) de substitution

en: All pages except those listed
fr: Toutes les pages sauf celles listées

en: Only the listed pages
fr: Seulement les pages listées

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fr: Spécifier les pages en utilisant leurs chemins. Saisir un chemin par ligne. Le caractère «*» est un caractère de remplacement (aussi appelé joker ou wildcard). Exemples de chemins : %blog pour la page du blog et %blog-wildcard pour tous les blogs personnels. %front représente la page d’accueil.

en: Service Name
fr: Nom du service

en: Share this on Twitter
fr: Partager sur Twitter

en: No services available.
fr: Aucun service disponible.
