Share Selection (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Group
it: Gruppo

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Weight
it: Peso

en: Paths
it: Percorsi

en: Other
it: Altro

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Show
it: Mostra

en: Style
it: Stile

en: All pages except those listed
it: Tutte le pagine eccetto quelle elencate

en: Only the listed pages
it: Solo le pagine elencate

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Specificare le pagine usando i rispettivi percorsi. Inserire un percorso per riga. Usare '*' come carattere jolly. Alcuni percorsi di esempio possono essere %blog per la pagina del blog e %blog-wildcard per i blog personali. %front è la prima pagina.

en: Service Name
it: Nome Servizio

en: No services available.
it: Nessun servizio disponibile
