Share Selection (7.x-1.1) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Group
de: Gruppe

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Content types
de: Inhaltstypen

en: Weight
de: Gewichtung

en: Paths
de: Pfade

en: Client ID
de: Client-ID

en: API Key
de: API-Schlüssel

en: Other
de: Weitere

en: General Settings
de: Allgemeine Einstellungen

en: Image and text
de: Bild und Text

en: Show
de: Anzeigen

en: Accept
de: Akzeptieren

en: Style
de: Darstellung

en: Replacement tokens
de: Ersetzungsmuster

en: Services
de: Dienste

en: Show %name
de: %name anzeigen

en: All pages except those listed
de: Alle Seiten außer den angegebenen

en: Only the listed pages
de: Nur die aufgelisteten Seiten

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
de: Geben Sie Seiten an, indem Sie deren Pfade angeben, ein Pfad pro Zeile. Das Zeichen ‚*’ ist ein Platzhalter. Beispiele für Pfade sind %blog für die Blog-Seite und %blog-wildcard für jeden persönlichen Blog. %front ist die Startseite.

en: Service Name
de: Dienstname

en: Share this on Twitter
de: Auf Twitter empfehlen.

en: No services available.
de: Keine Service verfügbar.

en: Share on Linkedin
de: Auf Linkedin teilen

en: Content URL
de: Inhalts-URL
