Share Buttons, Related Posts, Content Analytics - Shareaholic (7.x-2.1) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: title
de: Titel

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: None
de: Keine

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Center
de: Zentriert

en: url
de: URL

en: Views
de: Ansichten

en: Node
de: Beitrag

en: Nodes
de: Inhalte

en: Profile
de: Profil

en: profile
de: Profil

en: or
de: oder

en: position
de: Position

en: Site URL
de: URL der Website

en: Blocks
de: Blöcke

en: Node Reference
de: Beitragsreferenz

en: Profiles
de: Profile

en: Space
de: Leerzeichen

en: Table of Contents
de: Inhaltsverzeichnis

en: Twitter settings
de: Einstellungen für twitter

en: Bottom Left
de: Unten links

en: Bottom Right
de: Unten rechts

en: Top Left
de: Oben links

en: Top Right
de: Oben rechts

en: Shorten URLs
de: URLs kürzen

en: profiles
de: Profile

en: Boxes
de: Boxen

en: Profile: !profile
de: Profil: !profile

en: Yes (recommended)
de: Ja (empfohlen)
