Shared Blocks (7.x-2.0-beta3) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Settings
it: Impostazioni

en: The block has been created.
it: Il blocco è stato creato.

en: Never cache
it: Non usare mai la cache

en: The URL %url is not valid.
it: L'URL %url non è valido.
