Shared Blocks (7.x-2.0-beta3) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Settings
ru: Настройки

en: Refresh rate
ru: Автообновление

en: The block has been created.
ru: Блок создан.

en: Never cache
ru: Не кэшировать

en: Administrative label
ru: Административная метка

en: The URL %url is not valid.
ru: URL %url не корректный.
