Shared Content (7.x-1.0-alpha1) - en to bo translation catalogue (31 entries)

en: enable
bo: ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Overview
bo: མདོར་བསྡུས

en: None
bo: མེད།

en: - None -
bo: - མེད། -

en: Link
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: edit
bo: རྩོམ་སྒྲིག

en: Visible
bo: མཐོང་རུང་བ

en: Teaser
bo: གནད་བསྡུས

en: never
bo: ནམ་ཡང་མིན

en: Keywords
bo: གནད་ཚིག

en: <none>
bo: <མེད་པ>

en: All
bo: ཡོངས

en: Active
bo: སྤྱོད་ཆོག་པ

en: Vocabulary name
bo: སྤྱི་མིང་གི་མིང

en: Term
bo: ཐ་སྙད

en: Replacement patterns
bo: བརྗེ་བྱེད་ཀྱི་དཔེ་ཡིག

en: Entity
bo: དངོས་གཞི

en: disable
bo: ནུས་མེད་དུ་སྒྱུར

en: Select
bo: གདམ་གསེས

en: Unlink
bo: སྦྲེལ་ཐག་གཅོད་པ

en: Server
bo: ཞབས་ཞུ་བ

en: Overlay
bo: ཕྱི་རིམ

en: Entity type
bo: དངོས་གཞིའི་རིགས

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
bo: <em>དོ་དམ་</em>འདེམས་བྱང་གི་ནང་དུ་དོ་དམ་ལས་འགན་གྱི་སྦྲེལ་ཐག་ཡོད།

en: Nothing
bo: གང་ཡང་མེད
