Shared Content (7.x-1.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (20 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Overview
cy: Arolwg

en: None
cy: Dim

en: - None -
cy: - Dim -

en: Link
cy: Dolen

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Visible
cy: Gweledig

en: Teaser
cy: Rhagflas

en: never
cy: byth

en: Keywords
cy: Geiriau allweddol

en: <none>
cy: <dim>

en: All
cy: I gyd

en: Active
cy: Gweithredol

en: Vocabulary name
cy: Enw geirfa

en: Select
cy: Dewis
