Shared Content (7.x-1.0-alpha1) - en to es translation catalogue (42 entries)

en: enable
es: activar

en: Status
es: Estado

en: Operations
es: Operaciones

en: Actions
es: Acciones

en: Public
es: Público

en: Disabled
es: Desactivado

en: Overview
es: Vista general

en: None
es: Ninguno

en: - None -
es: - Ninguno -

en: Link
es: Enlace

en: Settings
es: Configuración

en: Name
es: Nombre

en: edit
es: editar

en: Teaser
es: Resumen

en: never
es: nunca

en: Keywords
es: Palabras clave

en: <none>
es: <ninguno>

en: All
es: Todo(s)

en: Active
es: Activo

en: Site
es: Sitio

en: Vocabulary name
es: Nombre del vocabulario

en: Term
es: Término

en: Replacement patterns
es: Patrones de reemplazo

en: Entity
es: Entidad

en: disable
es: desactivar

en: Reason
es: Razón

en: Select
es: Seleccionar

en: Search Index
es: Índice de búsqueda

en: Unlink
es: Desvincular

en: Server
es: Servidor

en: Overlay
es: Superposición

en: Display as
es: Mostrar como

en: Synchronize
es: Sincronizar

en: Entity type
es: Tipo de entidad

en: Queue
es: Cola de envíos

en: Bundle
es: Paquete

en: Origin
es: Origen

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
es: El menú <em>Administrar</em> contiene enlaces a tareas administrativas.

en: Search result
es: Resultados de la búsqueda

en: Nothing
es: Nada

en: Translation set
es: Conjunto de traducción

en: Management
es: Administración
