Shared Content (7.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: enable
ja: 有効化

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Actions
ja: アクション

en: Public
ja: パブリック

en: Disabled
ja: 無効

en: Overview
ja: 概観

en: None
ja: なし

en: - None -
ja: - なし -

en: Link
ja: リンク

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Visible
ja: 表示

en: Teaser
ja: ティーザー

en: never
ja: なし

en: Keywords
ja: キーワード

en: <none>
ja: <なし>

en: All
ja: すべて

en: Active
ja: アクティブ

en: Site
ja: サイト

en: Vocabulary name
ja: ボキャブラリーの名称

en: Term
ja: ターム

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Entity
ja: エンティティ

en: disable
ja: 無効

en: Select
ja: 選択

en: Search Index
ja: 検索インデックス

en: Unlink
ja: リンクしない

en: Server
ja: サーバー

en: Overlay
ja: オーバーレイ

en: Synchronize
ja: 同期

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Queue
ja: キュー

en: Bundle
ja: バンドル

en: Pending tasks
ja: 保留中のタスク

en: Origin
ja: 原点

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
ja: <strong>管理</strong>メニューに管理用タスクのメニューが含まれています。

en: Search result
ja: 検索結果

en: Nothing
ja: なし

en: Management
ja: 管理

en: Index this entity
ja: このエンティティをインデックスする
