Shared Content (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: enable
pt: habilitar

en: Operations
pt: Operações

en: Actions
pt: Ações

en: Public
pt: Público(a)

en: Disabled
pt: Desativado

en: Overview
pt: Visão geral

en: None
pt: Nenhum

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Visible
pt: Visível

en: Teaser
pt: Chamada

en: never
pt: nunca

en: Keywords
pt: Palavras-chave

en: <none>
pt: «nenhum»

en: All
pt: Tudo

en: Active
pt: Ativo

en: Vocabulary name
pt: Nome do vocabulário

en: Term
pt: Termo

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Entity
pt: Entidade

en: disable
pt: desativar

en: Reason
pt: Motivo

en: Select
pt: Selecionar

en: Search Index
pt: Índice de busca

en: Unlink
pt: Desconectar

en: Display as
pt: Mostrar como

en: Synchronize
pt: Sincronizar

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Queue
pt: Fila

en: Bundle
pt: Pacote

en: Origin
pt: Origem

en: Unselect
pt: Desselecionar

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
pt: O menu <em>Gerenciamento</em> contém links para as tarefas administrativas.

en: Search result
pt: Resultado da busca

en: Colorbox settings
pt: Configurações do Colorbox

en: Nothing
pt: Nada

en: Translation set
pt: Conjunto de tradução

en: Management
pt: Gerenciamento
