Shared Content (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (36 entries)

en: enable
tr: etkinleştir

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Actions
tr: Eylemler

en: Public
tr: Açık

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: None
tr: Hiçbiri

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Link
tr: Bağlantı

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Visible
tr: Görünür

en: Teaser
tr: Özet

en: never
tr: hiçbir zaman

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: All
tr: Tümü

en: Active
tr: Etkin

en: Vocabulary name
tr: Sözlük adı

en: Term
tr: Terim

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: Entity
tr: Nesne

en: disable
tr: devre dışı bırak

en: Reason
tr: Sebep

en: Select
tr: Seç

en: Search Index
tr: Arama Dizini

en: Unlink
tr: Bağlantıyı kaldır

en: Overlay
tr: Üst katman

en: Synchronize
tr: Eşitle

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
tr: <em>Yönetim</em> menüsü yönetimle ilgili görevlerin bağlantılarını içerir.

en: Search result
tr: Arama sonucu

en: Nothing
tr: Hiçbir şey

en: Management
tr: Yönetim
