Shared Content (7.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (48 entries)

en: enable
uk: увімкнути

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Actions
uk: Дії

en: Public
uk: Загально-доступний

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Overview
uk: Огляд

en: None
uk: Немає

en: - None -
uk: - Немає -

en: Link
uk: Посилання

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Visible
uk: Видиме

en: Teaser
uk: Анонс

en: never
uk: ніколи

en: Keywords
uk: Ключові слова

en: <none>
uk: <нічого>

en: All
uk: Все

en: Active
uk: Активно

en: Site
uk: Сайт

en: Vocabulary name
uk: Назва словника

en: Term
uk: Термін

en: Replacement patterns
uk: Шаблони заміни

en: Feature
uk: Властивість

en: Entity
uk: Сутність

en: disable
uk: вимкнути

en: Reason
uk: Підстава

en: Select
uk: Вибір

en: Search Index
uk: Пошуковий індекс

en: Unlink
uk: Прибрати посилання

en: Server
uk: Сервер

en: Audio Field
uk: Аудіо поле

en: Overlay
uk: Накладання

en: Display as
uk: Показати, як

en: Synchronize
uk: Синхронізація

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Queue
uk: Черга

en: Bundle
uk: Пакет

en: Origin
uk: Джерело

en: Unselect
uk: Скасувати вибір

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
uk: Меню <em>Керування</em> містить посилання на адміністративні завдання.

en: Search result
uk: Результат пошуку

en: Colorbox settings
uk: Налаштування Colorbox

en: Nothing
uk: Нічого

en: Translation set
uk: Набір перекладів

en: Management
uk: Керування

en: Colorbox on specific pages
uk: Colorbox на певних сторінках
