Shared Content (7.x-1.0-alpha1) - en to am translation catalogue (12 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Overview
am: ጠቅላላ እይታ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Active
am: ገባሪ

en: Vocabulary name
am: የመዝገበ ቃላት ስም

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Bundle
am: ቅርቅብ
