Shared Content (7.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (35 entries)

en: enable
ar: تفعيل

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Public
ar: عام

en: Disabled
ar: معطل

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: None
ar: لا شيء

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Link
ar: رابط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Visible
ar: مرئي

en: Teaser
ar: موجز

en: never
ar: أبدا

en: Keywords
ar: الكلمات المفتاحية

en: <none>
ar: <لا يوجد>

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Site
ar: موقع

en: Vocabulary name
ar: اسم المعجم

en: Term
ar: المصطلح

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: Entity
ar: الكيان

en: disable
ar: تعطيل

en: Unlink
ar: فك ارتباط

en: Overlay
ar: الطبقة

en: Synchronize
ar: تزامن

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Link to
ar: رابط ل

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
ar: تحتوي قائمة <em>الإدارة</em> على روابط المهام الإدارية.

en: Search result
ar: نتيجة البحث

en: Nothing
ar: لا شيء
