Shared Content (7.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (34 entries)

en: enable
da: aktiver

en: Operations
da: Handlinger

en: Actions
da: Handlinger

en: Public
da: Offentlig

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Overview
da: Overblik

en: None
da: Ingen

en: - None -
da: - Ingen -

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Visible
da: Synlig

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: never
da: aldrig

en: Keywords
da: Nøgleord

en: <none>
da: - ingen -

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Vocabulary name
da: Ordforråd

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: disable
da: deaktivér

en: Reason
da: Begrundelse

en: Select
da: Vælg

en: Search Index
da: Søgeindeks

en: Unlink
da: Fjern link

en: Overlay
da: Overlejring

en: Synchronize
da: Synkronisér

en: Entity type
da: Entity-type

en: Queue
da: Kø

en: Link to
da: Link til

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
da: Menuen <em>Management</em> indeholder links til administrative opgaver.

en: Search result
da: Søgeresultat

en: Nothing
da: Intet

en: Management
da: Administration
