Shared Content (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: enable
fa: فعال‌سازی

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Actions
fa: عملکردها

en: Public
fa: عمومی

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Overview
fa: مرورکلی

en: None
fa: هیچ

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Link
fa: پیوند

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Visible
fa: نمایان

en: Teaser
fa: خلاصه

en: never
fa: هرگز

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: <none>
fa: <هیچ>

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Site
fa: سایت

en: Vocabulary name
fa: نام واژگان

en: Term
fa: واژه

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Entity
fa: عنصر

en: disable
fa: غیرفعال کردن

en: Reason
fa: دلیل

en: Select
fa: انتخاب

en: Unlink
fa: از پیوند خارج کردن

en: Overlay
fa: لایه ی پوشاننده

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
fa: منوی <em>مدیران</em> شامل پیوندهایی برای کارهای مدیریتی است.

en: Search result
fa: نتایج جستجو

en: Nothing
fa: هیچ

en: Management
fa: مدیریت
