Shared Content (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (46 entries)

en: enable
fr: activer

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: None
fr: Aucun(e)

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Link
fr: Lien

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Teaser
fr: Accroche

en: never
fr: jamais

en: Keywords
fr: Mots-clés

en: <none>
fr: --aucun--

en: All
fr: Tout

en: Active
fr: Actif

en: Vocabulary name
fr: Nom du vocabulaire

en: Term
fr: Terme

en: Replacement patterns
fr: Motifs de remplacement

en: Feature
fr: Fonctionnalité

en: Entity
fr: Entité

en: disable
fr: désactiver

en: Reason
fr: Raison

en: Select
fr: Sélectionner

en: Search Index
fr: Index de recherche

en: Unlink
fr: Supprimer le lien

en: Server
fr: Serveur

en: Audio Field
fr: Champ Audio

en: Overlay
fr: Premier plan (overlay)

en: Display as
fr: Afficher en tant que

en: Synchronize
fr: Synchroniser

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Queue
fr: File

en: Bundle
fr: Type

en: Pending tasks
fr: Tâches en attente

en: Origin
fr: Origine

en: Unselect
fr: Déselectionner

en: Link to
fr: Lien vers

en: Parent entity
fr: Entité parente

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
fr: Le menu <em>Gestion</em> contient les liens des tâches administratives

en: Search result
fr: Résultat de la recherche

en: Colorbox settings
fr: Paramètres de Colorbox

en: Nothing
fr: Rien

en: Translation set
fr: Jeu de traduction

en: Management
fr: Gestion
