Shared Content (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: enable
hi: सक्षम

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Public
hi: सार्वजनिक

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Overview
hi: समीक्षा

en: None
hi: कोई नहीं

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Link
hi: कड़ी

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Visible
hi: दर्शनीय

en: Teaser
hi: टीज़र

en: never
hi: कभी नहीं

en: Keywords
hi: संकेतशब्द

en: <none>
hi: <कोई नहीं>

en: All
hi: सभी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Site
hi: साइट

en: Vocabulary name
hi: शब्दावली नाम

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: Entity
hi: इकाई

en: disable
hi: अक्षम करना

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली

en: Nothing
hi: कुछ नहीं

en: Management
hi: संचालन
