Shared Content (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: enable
id: hidupkan

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Public
id: Publik

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Overview
id: Sekilas

en: None
id: Tiada

en: - None -
id: - Tiada -

en: Link
id: Tautan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Visible
id: Terlihat

en: Teaser
id: Ringkasan

en: never
id: tidak pernah

en: Keywords
id: Kata kunci

en: <none>
id: <nihil>

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: Site
id: Situs

en: Vocabulary name
id: Nama kosakata

en: Term
id: Istilah

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Feature
id: Fitur

en: Entity
id: Entitas

en: disable
id: dimatikan

en: Reason
id: Alasan

en: Select
id: Pilih

en: Search Index
id: Indeks Pencarian

en: Unlink
id: Tidak ditautkan

en: Synchronize
id: Singkronkan

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
id: Menu <em>Manajemen</em> berisi tautan untuk tugas-tugas administrasi.

en: Search result
id: Hasil pencarian

en: Nothing
id: Tidak ada

en: Management
id: Manajemen
