Shared Content (7.x-1.0-alpha1) - en to is translation catalogue (22 entries)

en: enable
is: virkja

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Public
is: Almenn

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Overview
is: Yfirlit

en: None
is: Engin

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Link
is: Hlekkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Visible
is: Sýnilegt

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: never
is: aldrei

en: Keywords
is: Lykilorð

en: <none>
is: <enginn>

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Term
is: Hugtak

en: disable
is: afvirkja
