Shared Content (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (37 entries)

en: enable
it: attiva

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Actions
it: Azioni

en: Public
it: Pubblico

en: Disabled
it: Disattivato

en: Overview
it: Panoramica

en: None
it: Nessuno

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Visible
it: Visibile

en: Teaser
it: Anteprima

en: never
it: mai

en: Keywords
it: Parole chiave

en: <none>
it: -nessuno-

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Site
it: Sito

en: Vocabulary name
it: Nome del vocabolario

en: Term
it: Termine

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Feature
it: Funzionalità

en: Entity
it: Entità

en: disable
it: disattiva

en: Reason
it: Ragione

en: Select
it: Scegliere

en: Search Index
it: Indice ricerca

en: Unlink
it: Rimuovi link

en: Synchronize
it: Sincronizzazione

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Origin
it: Origine

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
it: Il menu <em>Gestione</em> contiene link alle operazioni di amministrazione.

en: Search result
it: Risultato della ricerca

en: Nothing
it: Niente

en: Translation set
it: Insieme di traduzione
