Shared Content (7.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (46 entries)

en: enable
ru: включить

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Actions
ru: Действия

en: Public
ru: Общедоступный

en: Disabled
ru: Отключено

en: Overview
ru: Обзор

en: None
ru: Нет

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Link
ru: Ссылка

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Visible
ru: Видимый

en: Teaser
ru: Анонс

en: never
ru: никогда

en: Keywords
ru: Ключевые слова

en: <none>
ru: <нет>

en: All
ru: Все

en: Active
ru: Активно

en: Site
ru: Сайт

en: Vocabulary name
ru: Имя словаря

en: Term
ru: Термин

en: Replacement patterns
ru: Подстановочные шаблоны

en: Feature
ru: Особенность

en: Entity
ru: Сущность

en: disable
ru: отключить

en: Reason
ru: Причина

en: Select
ru: Выбрать

en: Search Index
ru: Поисковый индекс

en: Unlink
ru: Отвязать

en: Server
ru: Сервер

en: Overlay
ru: Перекрытие

en: Display as
ru: Показать, как

en: Synchronize
ru: Синхронизация

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Queue
ru: Очередь

en: Bundle
ru: Набор

en: Origin
ru: принадлежность

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
ru: Меню управления содержит ссылки на страницы администрирования сайтом.

en: Search result
ru: Результат поиска

en: Colorbox settings
ru: Настройки Colorbox

en: Nothing
ru: Ничего

en: Translation set
ru: Набор перевода

en: Management
ru: Управление

en: Index this entity
ru: Индексировать данный материал
