SharePoint REST (7.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Go
hi: चले जाओ

en: None
hi: कोई नहीं

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Limit
hi: सीमा

en: Debug
hi: डिबग

en: Item ID
hi: आइटम आईडी

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी
