SharePoint REST (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Go
pt: Ir

en: None
pt: Nenhum

en: Settings
pt: Definições

en: Never
pt: Nunca

en: Limit
pt: Limite

en: Debug
pt: Depuração

en: Item ID
pt: ID do item

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
pt: Ocorreu um erro ao processar @operation com os argumentos: @args
