SharePoint REST (7.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Status
it: Stato

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Go
it: Vai

en: None
it: Nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Never
it: Mai

en: Limit
it: Limite

en: Item ID
it: ID elemento

en: Entity ID
it: ID Entità

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di @operation con argomenti: @args
