ShareThis (7.x-2.3) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Submit
fr: Soumettre

en: Weight
fr: Poids

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Display
fr: Affichage

en: Block
fr: Bloc

en: Node types
fr: Types de nœuds

en: Location
fr: Emplacement

en: Advanced
fr: Avancé

en: Context
fr: Contexte

en: Node content
fr: Contenu du nœud

en: Links area
fr: Région des liens

en: Sharing
fr: Partage

en: Facebook Like
fr: Like Facebook

en: This plugin places the ShareThis widget on each node.
fr: Ce module place le widget ShareThis sur chaque nœud.

en: Multi-Post Widget
fr: Widget Multi-Publication

en: Direct-Post Widget
fr: Widget de publication directe

en: Choose a widget type:
fr: Choisissez un type de widget :

en: Large Chicklets
fr: Grandes Icônes

en: Small Chicklets
fr: Petites Icônes

en: Classic Buttons
fr: Boutons Classiques

en: Vertical Counters
fr: Compteurs Verticaux

en: Horizontal Counters
fr: Compteurs Horizontaux

en: Choose a button style:
fr: Choisissez un style de bouton :

en: Choose Your Services.
fr: Choisissez Vos Services.

en: Insert a publisher key (optional).
fr: Insérez une clé d'éditeur (facultatif).

en: Google Plus One
fr: Google Plus Un
