Shibboleth Authentication (7.x-4.0) - en to hu translation catalogue (81 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Attribute
hu: Attribútum

en: Actions
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Send
hu: Küldés

en: Clone
hu: Klónozás

en: Delete rule
hu: Szabály törlése

en: Sticky
hu: Kiemelt

en: Shibboleth authentication
hu: Shibboleth azonosítás

en: Text of the auth link
hu: Az azonosítást elvégző hivatkozás szövege

en: Here you can replace the text of the authentication link.
hu: Itt módosítható az azonosítást indító hivatkozás szövege.

en: Shibboleth login
hu: Shibboleth belépés

en: Shibboleth handler settings
hu: Shibboleth kezelő beállításai

en: Attribute settings
hu: Attribútum beállítások

en: Server variable for username
hu: A felhasználónevet tartalmazó kiszolgáló oldali változó

en: Server variable for e-mail address
hu: Az email címet tartalmazó kiszolgáló oldali változó

en: Shibboleth settings
hu: Shibboleth beállítások

en: The Shibboleth authentication module was uninstalled successfully.
hu: A <em>Shibboleth</em> azonosító modul sikeresen eltávolítva.

en: Shibboleth authentication module.
hu: <em>Shibboleth</em> azonosító modul.

en: Edit rule
hu: Szabály szerkesztése

en: Login settings
hu: Belépési beállítások

en: Enable DEBUG mode.
hu: Hibakereső mód engedélyezése

en: There is no rule in the database
hu: Jelenleg nincs szabály az adatbázisban

en: Shibboleth attribute name
hu: Shibboleth tulajdonság név

en: Value (regexp)
hu: Érték (reguláris kifejezés)

en: Shibboleth group rules
hu: Shibboleth csoportszabályok

en: Add new rule
hu: Új szabály hozzáadása

en: Shibboleth Login
hu: Shibboleth belépés

en: DEBUG path prefix
hu: Hibakereső útvonalelőtag

en: For example use 'user/' for display DEBUG messages on paths 'user/*'!
hu: Például a „user/” előtag használatával a „user/*” útvonalakon jelenít meg hibakereső (DEBUG) üzeneteket.

en: Destroy Drupal session when the Shibboleth session expires.
hu: A Shibboleth munkamenet lejáratával együtt a Drupal munkamenet megszüntetése szintén.

en: URL to redirect to after logout
hu: Webcím, amelyre kijelentkezés után a felhasználót továbbítja a rendszer

en: Settings of the Shibboleth authentication module
hu: A <em>Shibboleth authentication</em> modul beállításai

en: Administer attribute-based role assignment
hu: Tulajdonságalapú szerepkör-hozzárendelés kezelése

en: Add new attribute-based role assignment rule
hu: Tulajdonságalapú szerepkör-hozzárendelési szabály hozzáadása

en: You have to fill the 'E-mail' field.
hu: Az „Email” mező kitöltése kötelező

en: Entry id
hu: Bejegyzés azonosítója

en: Shibboleth login handler URL
hu: Shibboleth belejentkezés kezelő webcíme

en: Shibboleth logout handler URL
hu: Shibboleth kijelentkezés kezelő webcíme

en: Shibboleth login link text
hu: Shibboleth bejelentkezés hivatkozás szövege

en: The text of the login link. You can change this text on the Shibbolet login block settings form too!
hu: A bejelentkezés hivatkozás szövege. Módosítható a Shibboleth bejelentkezés blokk beállításai között is.

en: Force HTTPS on login
hu: HTTPS kényszerítése bejelentkezéskor

en: The user will be redirected to HTTPS
hu: A felhasználó HTTPS-re lesz irányítva a bejelentkezés után

en: User-defined usernames
hu: A felhasználó adhatja meg a felhasználónevét

en: User-defined e-mail addresses
hu: A felhasználó adhatja meg az email címét

en: Account linking
hu: Felhasználó összekapcsolás

en: Shibboleth account linking text
hu: Felhasználó összekapcsolás hivatkozásának szövege

en: The text of the link providing account linking shown on the user settings form.
hu: Annak a hivatkozásnak a szövege, amellyel a felhasználók össze tudják kapcsolni a két azonosítót a profiloldalukon.

en: Desired username
hu: A kívánt felhasználónév

en: <b>Username:</b> <br />
hu: <b>Felhasználónév:</b> <br />

en: <b>E-mail:</b> <br />
hu: <b>Email cím:</b> <br />

en: I accept the <a href="@link" target="_blank">terms and conditions</a>
hu: Elfogadom a  <a href="@link" target="_blank">felhasználási feltételeket</a>

en: Advanced SAML2 settings
hu: Haladó SAML2 beállítások

en: Enable passive authentication
hu: Passzív bejelentkezés bekapcsolása (IsPassive)

en: Enable forced authentication
hu: Kikényszerített bejelentkezés bekapcsolása (ForceAutn)

en: Force users to re-authenticate
hu: Kényszerített újraautentikálás

en: Strict shibboleth session checking
hu: Strict shibboleth session ellenőrzés

en: URL to redirect to after login
hu: A bejelentkezés utáni átirányítás webcíme

en: The URL can be absolute or relative to the server base url. The relative paths will be automatically extended with the site base URL. If this value is empty than the user will be redirected to the originally requested page.
hu: Az útvonal lehet abszolút és a kiszolgáló gyökeréhez képest relatív is. A relatív útvonalak automatikusan bővítve lesznek a kiszolgáló útvonalával. Ha ez a mező üres, akkor a felhasználó arra a webcímre lesz irányítva, amit a bejelentkezéskor akart megtekinteni.

en: Logout settings
hu: Kijelentkezési beállítások

en: The URL can be absolute or relative to the server base url. The relative paths will be automatically extended with the site base URL. If you are using SLO, this setting is probably useless (depending on the IdP)
hu: Az útvonal abszolút vagy a kiszolgáló webcíméhez képest relatív lehet. A relatív útvonalak automatikusan bővítve lesznek a kiszolgáló útvonalával. SLO használata esetén ez a beállítás valószínűleg hasztalan (IdP-től függően)

en: Terms of use settings
hu: Felhasználói feltételek beállításai

en: Force users to accept Terms of Use
hu: A felhasználók kényszerítése a Felhasználói feltételek elfogadására

en: Require acceptance of Terms of Use every time it changes
hu: A Felhasználói feltételek verziójának változása esetén azt újra el kell fogadni

en: URL of the document
hu: A dokumentum webcíme

en: Please refence local content with e.g. "node/1", or use an external link.
hu: A helyi tartalmakat például így kell beírni: „node/1”, de használható a teljes webcím is külső tartalmakra.

en: Document version
hu: A dokumentum változatszáma

en: The rule has been successfully cloned.
hu: A szabály klónozása megtörtént.

en: Unexpected error has been detected.
hu: Nem várt hiba következett be.

en: This element must not be empty
hu: Kérem töltse ki ezt az űrlap-részt

en: New rule has been stored.
hu: Létrejött az új szabály.

en: The rule has been modified.
hu: Módosult a szabály.

en: Customize drupal user attributes
hu: A drupal felhasználó testreszabása

en: Rule <strong>#@id</strong> has been deleted.
hu: <strong>#@id</strong>-s szabály törlése megtörtént.

en: End of account linking session
hu: A fiók összekapcsolás a befejeződött

en: Admin the shibboleth authentication
hu: A shibboleth azonosító modul adminisztrálása

en: Error saving mail
hu: Hiba az e-mail mentése során
