Shibboleth authentication (7.x-4.2) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Attribute
it: Attributo

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: Edit
it: Modifica

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Roles
it: Ruoli

en: Send
it: Invia

en: Clone
it: Clona

en: Delete rule
it: Elimina regola

en: Sticky
it: Sempre in cima

en: Attribute settings
it: Impostazioni attributo

en: Edit rule
it: Modifica regola

en: Add new rule
it: Aggiungi nuova regola

en: Sticky status
it: Stato sempre in cima
