Shiny (Administration theme) (7.x-1.0-rc2) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Content
de: Inhalt

en: Help
de: Hilfe

en: Apply
de: Anwenden

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: First sidebar
de: Erste Seitenleiste

en: Bulk operations
de: Stapelverarbeitungen

en: sort ascending
de: aufsteigend sortieren

en: sort descending
de: absteigend sortieren

en: Page top
de: Seitenanfang

en: Page bottom
de: Fußzeile

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
de: Ein einfaches, einspaltiges Verwaltungs-Theme ohne Tabellen und mit dynamischer Breite.

en: Close overlay
de: Overlay schliessen.
