Shiny (Administration theme) (7.x-1.0-rc4) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Help
id: Bantuan

en: Apply
id: Terapkan

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: First sidebar
id: Sidebar pertama

en: sort ascending
id: urutkan biasa

en: sort descending
id: urutkan terbalik

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
id: Merupakan tema satu-kolom sederhana, tanpa-tabel dan tema administrasi dengan lebar yang bisa menyesuaikan.

en: Close overlay
id: Tutup overlay
