Shiny (Administration theme) (7.x-1.0-rc5) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Help
fa: راهنما

en: Apply
fa: تایید

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Bulk operations
fa: عملیات دسته جمعی

en: sort ascending
fa: صعودی

en: sort descending
fa: نزولی

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
fa: یک پوسته مدیریت ساده یک‌ستونه، بدون جدول، و عرض شناور.

en: Close overlay
fa: بستن میزکار
