Shiny (Administration theme) (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Help
pt: Ajuda

en: Footer
pt: Rodapé

en: Apply
pt: Aplicar

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: First sidebar
pt: Primeira barra lateral

en: Bulk operations
pt: Operações em massa

en: sort ascending
pt: ordem crescente

en: sort descending
pt: ordem decrescente

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
pt: Um simples tema para a administração. Uma-coluna, tableless, largura fuída.

en: Close overlay
pt: Fechar sobreposição
