Shiny (Administration theme) (7.x-1.3) - en to fr translation catalogue (14 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Help
fr: Aide

en: Footer
fr: Pied de page

en: Apply
fr: Appliquer

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: First sidebar
fr: Première barre latérale

en: Bulk operations
fr: Opérations en masse

en: sort ascending
fr: trier par ordre croissant

en: sort descending
fr: trier par ordre décroissant

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
fr: Un thème d'administration simple en une colonne, sans table, à largeur fluide.

en: Close overlay
fr: Fermer le premier plan (overlay)
