Shipwire API (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (53 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Cancel
da: Annullér

en: Currency
da: Valuta

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Password
da: Adgangskode

en: Settings
da: Indstillinger

en: Schedule
da: Planlægning

en: View
da: Vis

en: Submitted
da: Indsendt

en: Details
da: Detaljer

en: North America
da: Nordamerika

en: Server settings
da: Serverindstillinger

en: Created date
da: Oprettelsesdato

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: Antarctica
da: Antarktis

en: Australia
da: Australien

en: United Kingdom
da: Storbritannien

en: United States
da: USA

en: Pending
da: Afventer

en: Messages
da: Beskeder

en: Production
da: Produktion

en: Date created
da: Dato oprettet

en: Total:
da: I alt:

en: Order ID
da: Ordre ID

en: Account
da: Konto

en: Hong Kong Dollar
da: Hong Kong-dollar

en: Shipment !id
da: Forsendelse !id

en: Shipment ID
da: Forsendelses ID

en: Tracking number
da: Trackingnummer

en: Shipping method
da: Forsendelsesmetode

en: Are you sure you want to delete this shipment?
da: Er du sikker på at du vil slette denne forsendelse?

en: Currency code
da: Valutakode

en: Carrier:
da: Fragtselskab:

en: Carrier
da: Fragtselskab

en: Shipping cost
da: Forsendelsesomkostninger

en: Save shipment
da: Gem forsendelse

en: View link
da: Vis-link

en: Delete link
da: Slet-link

en: Edit link
da: Redigér-link

en: Link this field to
da: Link dette felt til

en: Operations links
da: Redigeringslinks

en: Date changed
da: Dato ændret

en: The URL %url is invalid. Enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
da: URLen %url er ugyldig. Indtast en fuldt kvalificeret URL, som f.eks. http://www.example.com/feed.xml.

en: The date the order was created.
da: Datoen hvor ordren blev oprettet.

en: The date the order was last updated.
da: Datoen hvor ordren senest blev opdateret.

en: %name: you must enter a numeric value for the price.
da: %name: du skal indtaste et tal i prisfeltet.

en: Recent log messages
da: Seneste logmeddelelser

en: The administrator view page
da: Administratorsiden

en: Nothing, unless specified in <em>Rewrite results</em> below
da: Ingenting, med mindre det er angivet i <em>Omskriv resultat</em> nedenfor

en: Do not show a widget
da: Vis ikke en widget
