Shipwire API (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (49 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Cancel
fa: لغو

en: Currency
fa: واحد پول

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Test
fa: آزمایش

en: Response
fa: پاسخ

en: Password
fa: گذرواژه

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Schedule
fa: برنامه زمانی

en: View
fa: مشاهده

en: Submitted
fa: ثبت شده

en: Details
fa: جزئیات

en: Server settings
fa: تنظیمات سرور

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: Updated date
fa: تاریخ به روزرسانی

en: Antarctica
fa: جنوب‌گان

en: Australia
fa: استرالیا

en: Canada
fa: کانادا

en: United Kingdom
fa: بریتانیا

en: United States
fa: ایالات متحده آمریکا

en: Pending
fa: معلق

en: Messages
fa: پیغام‌ها

en: Production
fa: محصولات

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: Total cost
fa: مجموع هزینه

en: Total:
fa: مجموع:

en: Order ID
fa: شناسه سفارش

en: Account
fa: حساب

en: Tracking number
fa: شماره پیگیری

en: Shipping method
fa: روش حمل و نقل

en: Currency code
fa: کد پول رایج

en: UPS Standard
fa: استاندارد UPS

en: View link
fa: پیوند مشاهده

en: Delete link
fa: پیوند حذف

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش

en: Link this field to
fa: این فیلد پیوند شود به

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر

en: The URL %url is invalid. Enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
fa: نشانی %url معتبر نیست؛ یک نشانی معتبر و کامل مانند: http://www.example.com/feed.xml وارد کنید.

en: The date the order was created.
fa: تاریخ ایجاد سفارش

en: The date the order was last updated.
fa: تاریخ آخرین به‌روز‎رسانی سفارش

en: %name: you must enter a numeric value for the price.
fa: %name: شما باید یک مقدار عددی برای قیمت وارد کنید.

en: Recent log messages
fa: جدیدترین گزارش‌ها

en: United States Dollar
fa: دلار ایالات متحده

en: The administrator view page
fa: صفحه مشاهده برای مدیر
