Shipwire API (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (67 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Email address
ru: E-mail адрес

en: Cancel
ru: Отмена

en: Currency
ru: Валюта

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Test
ru: Тест

en: Response
ru: Ответ

en: Password
ru: Пароль

en: Settings
ru: Настройки

en: Schedule
ru: Расписание

en: View
ru: Просмотр

en: Submitted
ru: Отправлено

en: Details
ru: Подробности

en: North America
ru: Северная Америка

en: Server settings
ru: Настройки сервера

en: Created date
ru: Дата создания

en: Updated date
ru: Дата обновления

en: Antarctica
ru: Антарктида

en: Australia
ru: Австралия

en: Canada
ru: Канада

en: United Kingdom
ru: Великобритания

en: United States
ru: Соединённые Штаты Америки

en: Pending
ru: В ожидании

en: Messages
ru: Сообщения

en: Date created
ru: Дата создания

en: Total cost
ru: Общая стоимость

en: Total:
ru: Всего:

en: Hong Kong
ru: Гонконг

en: Order ID
ru: ID заказа

en: Misc
ru: Разное

en: Server
ru: Сервер

en: Account
ru: Учётная запись

en: Hong Kong Dollar
ru: Гонконгский Доллар

en: Shipment !id
ru: Отправка !id

en: Shipment ID
ru: ID отправки

en: Tracking number
ru: Отслеживаемый номер

en: Shipping method
ru: Способ доставки

en: Are you sure you want to delete this shipment?
ru: Вы уверены, что хотите удалить данную отправку?

en: Currency code
ru: Код валюты

en: Carrier:
ru: Курьер:

en: Carrier
ru: Курьер

en: Shipping cost
ru: Стоимость доставки

en: Save shipment
ru: Сохранить отправку

en: View link
ru: Ссылка "Прочитать"

en: Delete link
ru: Ссылка на удаление

en: Europe
ru: Европа

en: Edit link
ru: Ссылка на редактирование

en: Africa
ru: Африка

en: Link this field to
ru: Сделать это поле ссылкой на

en: Operations links
ru: Ссылки операций

en: Date changed
ru: Дата изменения

en: The URL %url is invalid. Enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
ru: URL %url некорректен. Введите полный URL, например http://www.example.com/feed.xml.

en: Shipped
ru: Отправлен

en: The date the order was created.
ru: Дата, когда заказ был создан.

en: The date the order was last updated.
ru: Дата последнего обновления заказа.

en: %name: you must enter a numeric value for the price.
ru: %name: вы должны ввести числовое значение цены.

en: Recent log messages
ru: Последние записи журнала

en: Asia
ru: Азия

en: United States Dollar
ru: Доллар США

en: The administrator view page
ru: Страница администратора

en: Do not show a widget
ru: Не показывать виджет

en: Date submitted
ru: Дата отправки

[ctx: a drupal order entity]
en: Order entity type
ru: Тип сущности заказ

[ctx: a drupal store order]
en: Order ID
ru: ID заказа
