Shipwire API (7.x-1.02) - en to nl translation catalogue (57 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Currency
nl: Valuta

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Response
nl: Antwoord

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Settings
nl: Instellingen

en: Schedule
nl: Inplannen

en: View
nl: Weergeven

en: Submitted
nl: Ingediend

en: North America
nl: Noord-Amerika

en: Server settings
nl: Serverinstellingen

en: Created date
nl: Aanmaakdatum

en: Updated date
nl: Wijzigingsdatum

en: Australia
nl: Australië

en: United Kingdom
nl: Groot Brittannië

en: United States
nl: Verenigde Staten

en: Pending
nl: In afwachting

en: Messages
nl: Berichten

en: Production
nl: Productie

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: Total cost
nl: Totale kosten

en: Total:
nl: Totaal:

en: Hong Kong
nl: Hongkong

en: Order ID
nl: Bestelling-ID

en: Shipment !id
nl: Verzending !id

en: Shipment ID
nl: Verzend-ID

en: Tracking number
nl: Tracking-nummer

en: Shipping method
nl: Wijze van verzenden

en: Are you sure you want to delete this shipment?
nl: Weet u zeker dat u deze verzending wilt verwijderen?

en: Currency code
nl: Valutacode

en: UPS Ground
nl: UPS Landpost

en: UPS Standard
nl: UPS Standaard

en: UPS Next Day Air
nl: UPS luchtpost volgende dag

en: Carrier:
nl: Verzenddienst:

en: Carrier
nl: Verzenddienst

en: Shipping cost
nl: Verzendkosten

en: Save shipment
nl: Verzending opslaan

en: View link
nl: Link weergeven

en: Delivered
nl: Afgeleverd

en: Delete link
nl: Verwijderlink

en: Edit link
nl: Bewerkingslink

en: Link this field to
nl: Koppel dit veld aan

en: Operations links
nl: Bewerkingslinks

en: Date changed
nl: Wijzigingsdatum

en: The URL %url is invalid. Enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
nl: De URL %url is niet correct. Voer een volledige, correcte URL in, zoals http://www.example.com/feed.xml.

en: Shipped
nl: Verzonden

en: The date the order was created.
nl: De aanmaakdatum van de bestelling.

en: The date the order was last updated.
nl: De datum waarop de bestelling het laatst werd bijgewerkt.

en: %name: you must enter a numeric value for the price.
nl: %name: Voer een numerieke waarde in voor de prijs.

en: Recent log messages
nl: Recente logberichten

en: Log errors
nl: Foutmeldingen loggen

en: Do not show a widget
nl: Geen widget tonen

en: Date submitted
nl: Datum van indienen
