Shipwire API (7.x-1.02) - en to pl translation catalogue (54 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Currency
pl: Waluta

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Response
pl: Odpowiedź

en: Password
pl: Hasło

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Schedule
pl: Harmonogram

en: View
pl: Widok

en: Submitted
pl: Przesłano

en: Details
pl: Szczegóły

en: North America
pl: Ameryka Północna

en: Server settings
pl: Ustawienia serwera

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Updated date
pl: Data aktualizacji

en: Antarctica
pl: Antarktyka

en: Canada
pl: Kanada

en: United Kingdom
pl: Wielka Brytania

en: United States
pl: Stany Zjednoczone

en: Pending
pl: Oczekujące

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Production
pl: Produkcja

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: Total:
pl: Razem:

en: Order ID
pl: ID zamówienia

en: Misc
pl: Różne

en: Server
pl: Serwer

en: Account
pl: Konto

en: Hong Kong Dollar
pl: Dolar hongkoński

en: Currency code
pl: Kod waluty

en: Carrier
pl: Przewożnik

en: Shipping cost
pl: Koszt dostawy

en: Save shipment
pl: Zapisz dostawę

en: View link
pl: Odnośnik wyświetlania

en: Delete link
pl: Odnośnik usuwania

en: Europe
pl: Europa

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: Africa
pl: Afryka

en: Link this field to
pl: Podłącz to pole do

en: Operations links
pl: Odnośniki do czynności

en: Date changed
pl: Data modyfikacji

en: The URL %url is invalid. Enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
pl: Adres URL %url jest nieprawidłowy. Należy wprowadzić poprawny adres URL, taki jak http://www.example.com/feed.xml.

en: The date the order was created.
pl: Data utworzenia zamówienia.

en: The date the order was last updated.
pl: Data ostatniej aktualizacji zamówienia.

en: %name: you must enter a numeric value for the price.
pl: %name: należy wprowadzić wartość numeryczną dla ceny.

en: Recent log messages
pl: Ostatnie wpisy dziennika

en: United States Dollar
pl: Dolar amerykański

en: The administrator view page
pl: Strona podglądu dla administratora

en: Nothing, unless specified in <em>Rewrite results</em> below
pl: Nic chyba, że określone w <em>Modyfikuj wartości wyjściową</em> poniżej

en: Do not show a widget
pl: Nie pokazuj kontrolki

en: Date submitted
pl: Data dodania
