Shipwire API (7.x-1.04) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Email address
ja: メールアドレス

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Currency
ja: 通貨

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Test
ja: テスト

en: Response
ja: レスポンス

en: Password
ja: パスワード

en: Settings
ja: 設定

en: Schedule
ja: スケジュール

en: View
ja: ビュー

en: Submitted
ja: 送信済み

en: Details
ja: 詳細

en: North America
ja: 北米

en: Server settings
ja: サーバーの設定

en: Created date
ja: 作成日時

en: Updated date
ja: 更新日時

en: Antarctica
ja: 南極

en: Australia
ja: オーストラリア

en: Canada
ja: カナダ

en: United Kingdom
ja: 英国

en: United States
ja: 米国

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Messages
ja: メッセージ

en: Production
ja: 運用中

en: Date created
ja: 作成日時

en: Total:
ja: 合計:

en: Hong Kong
ja: 香港特別行政区

en: Order ID
ja: 注文ID

en: Server
ja: サーバー

en: Account
ja: アカウント

en: Shipment !id
ja: 配送 !id

en: Shipment ID
ja: 配送ID

en: Tracking number
ja: トラッキングナンバー

en: Shipping method
ja: 配送方法

en: Are you sure you want to delete this shipment?
ja: この配送を本当に削除しますか？

en: Currency code
ja: 通貨記号

en: Carrier:
ja: 配送業者:

en: Carrier
ja: 配送業者

en: Shipping cost
ja: 配送費用

en: Save shipment
ja: 配送を保存

en: View link
ja: 表示リンク

en: Delete link
ja: リンクを削除

en: Edit link
ja: 編集リンク

en: Operations links
ja: 管理リンク

en: Date changed
ja: 更新日付

en: The URL %url is invalid. Enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
ja: %url は無効なURLです。URLは省略せず入力してください。例：http://www.example.com/feed.xml

en: Recent log messages
ja: 最近のログメッセージ

en: Date submitted
ja: 送信日時
