Shipwire API (7.x-1.04) - en to tr translation catalogue (48 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Cancel
tr: İptal

en: Currency
tr: Para birimi

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Response
tr: Yanıt

en: Password
tr: Parola

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Schedule
tr: Zamanlama

en: View
tr: Görüntüle

en: Submitted
tr: Girdi Tarihi

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: North America
tr: Kuzey Amerika

en: Server settings
tr: Sunucu ayarları

en: Created date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: Antarctica
tr: Antartika

en: Australia
tr: Avustralya

en: Canada
tr: Kanada

en: United Kingdom
tr: Birleşik Krallık

en: United States
tr: Amerika Birleşik Devletleri

en: Pending
tr: Bekleyen

en: Messages
tr: İletiler

en: Production
tr: Üretim

en: Date created
tr: Oluşturulma tarihi

en: Total:
tr: Toplam:

en: Order ID
tr: Sipariş Numarası

en: Account
tr: Hesap

en: Shipment !id
tr: Gönderi !id

en: Tracking number
tr: İzleme numarası

en: Shipping method
tr: Taşıma yöntemi

en: Are you sure you want to delete this shipment?
tr: Bu teslimatı silmek istediğinize emin misiniz ?

en: Currency code
tr: Döviz kodu

en: UPS Standard
tr: UPS Standart

en: Shipping cost
tr: Kargo gönderim maliyeti

en: Save shipment
tr: Teslimatı kaydet

en: View link
tr: Bağlantıyı görüntüle

en: Delete link
tr: Bağlantıyı sil

en: Edit link
tr: Bağlantıyı düzenle

en: Operations links
tr: İşlem bağlantıları

en: Date changed
tr: Değiştirilme tarihi

en: The URL %url is invalid. Enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
tr: %url URL'si geçersiz. http://www.example.com/feed.xml gibi geçerli bir URL girin.

en: Shipped
tr: Gönderildi

en: The date the order was created.
tr: Siparişin oluşturulduğu tarih.

en: Recent log messages
tr: Son günlük iletileri
