Shipwire API (7.x-1.04) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Test
hi: परीक्षण

en: Response
hi: उत्तर

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: View
hi: देखें

en: Submitted
hi: प्रस्तुत

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Server settings
hi: सर्वर सेटिंग

en: Created date
hi: रचना तिथि

en: Antarctica
hi: अंटार्कटिक

en: Australia
hi: ऑस्ट्रेलिया

en: Canada
hi: कनाडा

en: United Kingdom
hi: यूनाइटेड किंगडम

en: United States
hi: संयुक्त राज्य अमेरिका

en: Messages
hi: संदेश

en: Date created
hi: निर्माण की तिथि

en: Account
hi: खाता

en: Recent log messages
hi: हाल के लॉग संदेश

en: Date submitted
hi: तारीख प्रस्तुत
