Shipwire API (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (29 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Email address
ro: Adresă email

en: Cancel
ro: Anulare

en: Currency
ro: Monedă

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Password
ro: Parolă

en: Settings
ro: Setări

en: View
ro: Afişează

en: Submitted
ro: Trimis

en: Details
ro: Detalii

en: Server settings
ro: Configurare server

en: Created date
ro: Data creării

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: United Kingdom
ro: Regatul Unit al Marii Britanii

en: United States
ro: Statele Unite

en: Pending
ro: În așteptare

en: Messages
ro: Mesaje

en: Production
ro: Producţie

en: Date created
ro: Dată creată

en: Order ID
ro: ID comandă

en: Account
ro: Cont

en: Currency code
ro: Cod monedă

en: Operations links
ro: Legături de operare

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: Recent log messages
ro: Mesaje recente din jurnal

en: Expected date
ro: Dată așteptată
