Shipwire Ubercart (7.x-1.2) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Actions
de: Aktionen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Edit
de: Bearbeiten

en: View
de: Ansicht

en: Total
de: Gesamt

en: configure
de: Konfigurieren

en: General
de: Allgemein

en: Order
de: Reihenfolge

en: Days
de: Tage

en: Inventory
de: Inventar

en: Shipment ID
de: Versand Nummer

en: Are you sure you want to delete this shipment?
de: Möchten Sie diese Auslieferung wirklich löschen?

en: Tracking
de: Nachverfolgung

en: When an order is first paid in full
de: Wenn eine Bestellung komplett bezahlt worden ist

en: Shipping service
de: Versandart
