Shipwire Ubercart (7.x-1.3) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: View
it: Visualizza

en: Total
it: Totale

en: configure
it: configura

en: General
it: Generale

en: Method
it: Metodo

en: Order
it: Ordina

en: Days
it: Giorni

en: Inventory
it: Inventario

en: Shipment ID
it: ID spedizione

en: Are you sure you want to delete this shipment?
it: Sei sicuro di voler eliminare questa spedizione?

en: When an order is first paid in full
it: Quando un ordine viene saldato per la prima volta

en: Shipping service
it: Servizio di spedizione
