Shopify eCommerce (7.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (85 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Remove
da: Fjern

en: Currency
da: Valuta

en: Quantity
da: Mængde

en: view
da: vis

en: Overview
da: Overblik

en: Edit
da: Redigér

en: Number
da: Antal

en: Country
da: Land

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Save
da: Gem

en: View
da: Vis

en: Path
da: Sti

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Theme
da: Tema

en: Configure
da: Konfigurér

en: Email
da: E-mail

en: Hostname
da: Værtsnavn

en: URL alias
da: Alternativ URL

en: Price
da: Pris

en: Customers
da: Kunder

en: Customer
da: Kunde

en: Product ID
da: Produkt-ID

en: Phone
da: Telefon

en: Address
da: Adresse

en: State
da: Status

en: Code
da: Kode

en: Company
da: Virksomhed

en: Method
da: Metode

en: Note
da: Bemærk

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: City
da: By

en: Full
da: Fuld

en: Token
da: Symbol

en: Source
da: Kilde

en: None.
da: Ingen.

en: revert
da: gendan

en: Cart
da: Indkøbskurv

en: Billing address
da: Betalingsadresse

en: Shipping address
da: Forsendelsesadresse

en: Product deleted
da: Produkt slettet

en: Products
da: Produkter

en: Province
da: Landsdel

en: Grams
da: Gram

en: Orders
da: Ordrer

en: Add to Cart
da: Føj til indkøbskurv

en: Order ID
da: Ordre ID

en: Add to Cart form
da: Tilføj til kurv formular

en: URL path settings
da: Alternativ URL

en: Rate
da: Bedøm

en: Unavailable
da: Ikke tilgængelig

en: Country code
da: Landekode

en: Reports
da: Rapporter

en: Created Date
da: Oprettelsesdato

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: clone
da: klon

en: Total tax
da: Samlet afgift

en: export
da: eksportér

en: Name of the product.
da: Produktets navn.

en: translate
da: oversæt

en: Admin
da: Administration

en: Tips
da: Gode råd

en: Out of stock
da: Ikke på lager

en: Search index
da: Søgeindex

en: Add to cart form
da: Tilføj til indkøbskurv-formular

en: The product title.
da: Produktitlen.

en: Total price
da: Pris i alt

en: Edit link
da: Redigér-link

en: Product Type
da: Produkttype

en: Address 2
da: Adresselinje 2

en: Address 1
da: Adresselinje 1

en: manage fields
da: håndtér felter

en: manage display
da: håndtér visning

en: Search result
da: Søgeresultat

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
da: Der opstod en fejl under behandlingen af @operation med argumenterne: @args

en: Order number
da: Ordrenummer

en: Save product
da: Gem produkt

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
da: Valgfrit: Angiv en alternativ URL hvor dette indhold skal være tilgængeligt. Skriv f.eks. "kontakt" hvis du er ved at skrive en kontaktside. Brug en relativ sti og undlad at bruge en afsluttende skråstreg.

en: Updated Date
da: Opdateringsdato

en: Enable to override this field's links.
da: Tilsidesæt feltets links.
