Shopify eCommerce (7.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (63 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Remove
ro: Elimină

en: Currency
ro: Monedă

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Tags
ro: Etichete

en: view
ro: afișează

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Edit
ro: Editați

en: Number
ro: Număr

en: Country
ro: Ţară

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: View
ro: Afişează

en: Path
ro: Cale

en: Theme
ro: Temă

en: Configure
ro: Configurează

en: Email
ro: email

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Price
ro: Preţ

en: Customers
ro: Clienţi

en: Customer
ro: Client

en: Product ID
ro: ID Produs

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: State
ro: Status

en: Code
ro: Cod

en: Company
ro: Companie

en: Method
ro: Metodă

en: SKU
ro: Cod

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Full
ro: Complet

en: Token
ro: Simbol

en: Source
ro: Sursă

en: None.
ro: Niciunul.

en: revert
ro: revenire

en: Cart
ro: Coş

en: Products
ro: Produse

en: Orders
ro: Comenzi

en: Order ID
ro: ID comandă

en: URL path settings
ro: Opţiuni cale URL

en: Country code
ro: Cod țară

en: Reports
ro: Rapoarte

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Admin
ro: Administrator

en: Tips
ro: Sfaturi

en: Search index
ro: Index căutare

en: Add to cart form
ro: Adaugă la formularul coș

en: The product title.
ro: Titlul produsului.

en: Total price
ro: Preț total

en: manage fields
ro: gestiune câmpuri

en: manage display
ro: administrare afişare

en: Search result
ro: Rezultat căutare

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Order number
ro: Număr comandă

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
ro: Opțional specificați un URL alternativ la care acest conținut poate fi accesat. De exemplu, scrieți "despre" când scrieți o pagină "despre noi". Folosiți o cale relativă și nu adăugați o bară oblică la sfârșit pentru că nu va funcționa calea.

en: Enable to override this field's links.
ro: Permite suprascrierea legăturilor acestui câmp.
